Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Aktuálně: Fotbalisté ve Lhotě zvolili nového šéfa. Další tři roky povede klub Tonda Miklíček

1263136740-fotbal-024


Členové fotbalového klubu v Ostrožské Lhotě si před malou chvílí zvolili pětičlenný nový hlavní výbor. Žádná velká "revoluce" se ale nekonala, v současném výboru budou pracovat hned čtyři členové starého vedení. Jediným nováčkem je Dušan Dufka.

Celkem kandidovalo do hlavního výboru devět členů, ze kterých volila členská schůze nový pětičlenný výbor na další tři roky. O složení nového výboru hlasovalo 36 členů a nejvíc hlasů dostal Tonda Miklíček 33. Druhý Petr Ratajský 30 hlasů a na třetím místě skončil Dušan Dufka, ten obdržel 26 hlasů.

Výbor doplnil Petr Hanáček 20 hlasů a o pátém členu se mělo rozhodovat v dodatečných volbách mezi dosavadním předsedou Mirkem Zalubilem a Františkem Štergenichem. Oba dva napsalo na hlasovací lístky shodně 18 lidí. Po odstoupení Franty Štergenicha z druhého kola se do výboru dostal Mirek Zalubil.

Okamžitě po skončení schůze si nový výbor zvolil předsedu fotbalistů. Podle očekávání se jim stal dosavadní jednatel klubu Antoním Miklíček, který dostal 4 hlasy. Na druhém místě skončil a funkci místopředsedy klubu bude další tři roky dělat Petr Hanáček (Efa).

Takto tedy vypadá nové složení výboru fotbalového klubu v Ostrožské Lhotě na další tři roky:

Předseda: Antonín Miklíček
Místopředseda: Petr Hanáček
Dušan Dufka, Petr Ratajský a Miroslav Zalubil jsou členové výboru.   


Nový předseda přijímal po schůzi gratulace a ke svému zvolení sdělil. „Za dvacet let co pracuji ve fotbale je to pro mě zase nová funkce. Je to jediný post, který jsem ještě ve lhotském fotbale nedělal. Nejdřív jsem se rozmýšlel, jestli do toho vůbec půjdu. Sám za sebe jsem se nevolil. Členská schůze mě svým hlasováním a důvěrou přesvědčila, že do toho mám jít, tak jsem se rozhodl kandidovat, i když mám spoustu povinností i doma. Co nevidět budu dědečkem, ale nějak to všechno musím zvládnout,“ řekl okamžitě po zvolení nový předseda.

Dosavadní šéf fotbalistů Mirek Zalubil ze svého neobhájení funkce žádnou tragédii nedělal.
„Byl jsem rozhodnutý s předsedováním skončit. Sám jsem na hlasovací lístek napsal Tondu, ať si to zkusí. Kdybych napsal sám sebe, tak by volby skončily nerozhodně.“

Text:std  Foto: Dušan Dufka. Nový předseda Antonín Miklíček je na fotce úplně vlevo.