Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Akce roku: Slavnosti vína v Uh. Hradišti jsou tady: program slavností + další informace

Stejně mi to nedá, zeptám se hned na začátku. Napište prosím do diskuse pod článek odpověď na následující otázku: Těšíte se na víkendové slavnosti vína v Uherském Hradišti, na akci akcí, největší akci roku, o které se všude možně píše, a s níž je spojeno obrovské množství propagace, peněz, pití, jídla i organizačních starostí?

Ptám se prosím především vás, vás, kteří půjdete v krojích nebo budete vystupovat: Těšíte se? Oslovuji vás, protože právě vás považuju za to nejdůležitější na celé monstrakci, honorace, které se tady objeví, mi je ukradená, stejně jako mi jsou svým způsobem ukradení turisté (promiňte, vážení návštěvníci Slovácka), ale určitě mi není ukradené to, jestli tato má smysl pro samotné aktéry (kteří na ni jedou, nebo kteří se rozhodli nejet). Tak jestli chcete, napište pár řádků. A pokud se do Hradiště těšíte, a těšíte se třeba i s radostí, napište, co vám při těchto slavnostech přináší radost. Děkuju ...

Občas pochybuju, jestli taková mega přehlídka lidové kultury má smysl, a to zejména tehdy, když slyším, jaká je realita v "živé" lidové kultuře. Tedy, jak například je stále obtížnější najít stárka a  stárku na hody už i na Slovácku, rodiny prý nemají zájem se něčeho takového účastnit. Teď naposledy jsem to slyšel o Ostrožské Nové Vsi, v celé velké dědině se zatím nenašla rodina, která by "stárkovství" chtěla. K čemu jsou pak ale pódiová vystoupení, když pod pódiem to vypadá takto?   

 

 

Tak, a teď můžeme k servisním informacím.

Veškeré informace o slavnostech v sobotu a v neděli získáte TADY, proto vám tento odkaz doporučuji jako nejlepší.

 

Program najdete přímo TADY, pro zajímavost, průvod vychází v sobotu, v 9.00, klasicky od sklepů v Mařaticích ... Bývá hrozně dlouhý, ale, co jsem slyšel, letos tolik krojovaných jako v minulosti zřejmě nebude.

 

Jestliže vás zajímají programy jednotlivých regionů, tady jsou:

 

Ostrožsko

 

Uherské Hradiště 

 

Uherský Brod 

 

Staroměstsko 

 

Buchlov 

 

Bílé Karpaty 

 

Dolní Poolšaví 

 

Východní Slovácko 

 

Za Moravú