Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A pojďme i do Hluku - poslední fašank dětí ve školce před odchodem paní učitelky

A k předcházejícím dětem z Březové bych rád přidal ještě děti z Hluku, tentokrát z mateřské školky. Byl jsem v ní tento týden, protože děti ze třídy paní učitelky Aničky Suré - Heřkovičové mimo jiné chodí vždy o fašanku po všech třídách a zajdou také na radnici. Nyní si je můžete prohlédnout a poslechnout, jedna ukázka je fašanková, na druhé zpívá nejdříve Nikolka Šimčíková a potom všechny děti - jednu veleznámou písničku.

Pro děti v hlucké školce to byl možná poslední fašank, protože paní učitelka dnešním dnem odchází na mateřskou dovolenou. V pondělí přijde nová paní učitelka z Nové Lhoty na Horňácku a já bych moc přál dětem i Hluku, aby podobně jako Anička Surá hrála na housle nebo třeba harmoniku. Ve školkách, kde znější hudební nástroje a zpěv dětí je hned veseleji a děti mají ten nejlepší "základ" do dalšího života ... A do hlucké školky se ještě vrátím fotkami i videem ...

Paní učitelce přejeme všecko dobré, miminko má přijít na svět už brzy ... A snad se nám z těch Mistřic jednou zase vrátí do Hluku :)

 RB 

 

 

 

 

 ... omlouvám se za sníženou kvalitu zvuku v druhé části ...