Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A novinka! První miminko roku 2010 je ze Slovácka!

Ano, ano, ano, poprvé v historii (že by?) se první miminko roku 2010 v České republice narodilo u nás na Slovácku, v porodnici v Uherském Hradišti! Je to holčička, Šárka, a maminka s tatínkem si svoji dcerku odvezou do Huštěnovic, kde bydlí.

A ještě informace pro zvědavé ženské - když sestřičky holčičku měřily a vážily, zjistily, že měří 49 centimetrů a váží 2900 gramů. Jestli je to moc nebo málo jako chlap nevím :)

Á, zapomněl bych na přesný čas narození, tedy pěkně i se stopkami v ruce - Šárka se podle sdělení tiskového mluvčí nemocnice narodila své mamince dvě minuty po půlnoci...

Tož, když jsem dělal v MF DNES a měl službu na Nový rok, patřilo k této službě pochopitelně i obvolávání porodnic. A vždycky jsme se v redakci nad těmito takřka přesně půlnočními porody usmívaly - ale hlavně, ať jsou všechny půlnoční i nepůlnoční miminka zdravá a jejich otcové ve zdraví přežijí následné oslavy!

O prvních dětech roku 2010 si můžete přečíst například TADYTADY, nebo TADY na webu Slováckých novin...

RB

Ps. A bohužel v noci vyhasl naprosto zbytečně i jeden mladý život, shodou okolností v našem Zlínském kraji, podrobnosti TADY...