Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A ještě pozvánka - na nejlepší dětské folklorní soubory ve Strážnici

Kdo má rád folklor, měl by se jet podívat v neděli 26. dubna do Strážnice, od 13:00 hodin tady budou vystupovat nejlepší dětské folklorní soubory Jižní Moravy. 

Pódium ve Strážnici si vybojovaly: Valášek z Brna, Dubinka z Rohatce, Hanýsek ze Šakvic, Jatelinka z Moravské Nové Vsi, Lipovjánek z Lipova, Kyjovánek z Kyjova, Májíček z Brna, Palavánek z Mikulova, Velká Kordulka ze Starého Poddvorova a Veličánek z Velké nad Veličkou.

Lipovjánek a Veličánek jsou jako zástupci Horňácka mému srdci samozřejmě nejbližší, oba soubory postoupily z přehlídky Mladé Horňácko, brzy o přehlídce tady na stránkách napíši, byl to výborný ročník!

A ještě ke Strážnici - nejlepší dva soubory budou vystupovat  na Celostátní přehlídce dětských folklorních souborů v Jihlavě, která bude od 12. - 14. června 2009.

A ještě jedna "úřední" informace: Postupové přehlídky dětských folklorních souborů se konají jedenkrát za dva roky a vyhlašuje je NIPOS-ATRAMA Praha. Přehlídky na Jižní Moravě koordinuje Společnost pro lidové tradice Jihomoravského kraje ve spolupráci s Národním ústavem lidové kultury, mediálním partnerem je Český rozhlas Brno.

A poslední věc - takové soutěže mají určitě svůj smysl, ale tisíckrát důležitější je celé ono "podhoubí" dětského folkloru, tisíce a tisíce dětí a jejich vedoucích...

RB 

Ps. A ještě dobročinný koncert Kunovjanu v hradišťském Klubu kultury v sobotu, podrobnosti ze Slováckých novin jsou prosím TADY...