Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A jedno archivní video: Nivničané a Boršičané v Národním divadle... Zážitek na celý život

"Zlatá kaplička vám ležela u nohou. Chlapci a Vlastíku máte mou nejhlubší úctu!" Tak tato věta se dnes ráno objevila u videa, které jsem točil a dával na web už před mnoha měsíci. Neustále se ale k němu lidé vracejí, a tak jsem si řekl, že ho sem na stránky ještě dám. Jak mnozí víte, šlo o vystoupení Boršičanů (ale také Nivničanů a dalších) v Národním divadle v Praze.

Tady na webu uslyšíte zpívat především kluky z Nivničky. Je obdivuhodné, co Nivničan Vlastik Ondra s Nivničkou, tou nejmenší, větší a ještě větší dokázal, děti a dospělí z Nivničky svou obec proslavili a proslavují tak, jak málokdo jiný. Jestli vůbec někdo - tedy, kromě Komenského :)

Občas mám pocit, že vedení Nivnice i někteří Nivničané toto úsilí Nivničky nedokáží docenit, takže bohužel platí ono nesmrtelné: "Doma není nikdo prorokem." Nebo také: "Každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán."

RB 

 

Ps. Video není nejlepší, ale tehdy jsem na točení neměl žádnou dobrou techniku ...Nejdříve zkouška, potom vystoupení před plným Národním divadlem, krása ...

 

 

 

 

A ještě jedno krásné vystoupení v Národním ...