Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A bohužel ne-apríl: Ministryně spravelnosti je proti převedení věznice na Uherské Hradiště

S velkým očekáváním jsem čekal na informaci o návštěvě ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové v Uherském Hradišti. Hlavním bodem jejího programu bylo možné bezúplatné převedení bývalé věznice na Uherské Hradiště. Bohužel, byl jsem nesmírně zklamaný, když jsem si dnes přečetl, že ministryně je proti, protože by podle ní stát přišel o 16,5 milionu korun (tolik ministerstvo za budovu chce). Mohla by to být dobrá aprílová zpráva dnešního dne, ale není. Ministryně to skutečně řekla a skutečně bude jakémukoliv převodu bránit.

I když mi je jasné, že 50 procent lidí tato záležitost nezajímá a dalších X procentům je jedno, jak dopadne, považuji takové sdělení ministryně za smutné a špatné. Snad je možné se uklidňovat jen tím, že se paní ministryně už pomalu balí a brzy přijdou po volbách jiní mocipáni.

Bohužel, pokud ale bude vládnout levice (jak ukazují zatím průzkumy) nelze zřejmě čekat v tomto směru žádné lepší zprávy. Viz postup komunistů, kteří nedávno zablokovali v Poslanecké sněmovně právě převod bývalé věznice na město Uherské Hradiště - zdá se mi, že více cynickou tečku projednávání tohoto zákona snad ani nemohlo mít.

Jelikož jednání s blonďatou ministryní probíhalo za zavřenými dveřmi a vše bylo neveřejné (ve stylu, co ti po tom občane je, plať daně a mlč), nevím, jestli paní ministryni někdo řekl, že stát by sice přišel o pár milionů, ale získal by mnohem a mnohem víc. Získal by místo, které mělo šanci proměnit se mimo jiné v důstojnou památku obětem zločinů komunismu. A to je nekonečně víc než pár korun v prošustrovaném a proděravělém měšci státních financí.

Tak mě napadá - kdyby se udělala v našem regionu sbírka na tuto "budovu", kolik by se asi vybralo?

RB