Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

47 fotografů Slovácka: podívejte se na fotky, které vybrali na výstavu Ohlédnutí 2013 - a které fotky vyhrály + několik mých fotek z nádherné Jízdy králů ve Skoronicích

Nedělní podvečer v kině Hvězda v Uherském Hradišti patřil vernisáži výstavy Ohlédnutí 2013, na které je možné vidět nejlepší fotky ze SLovácka tak, jak je vybral porota. Do soutěži se hlásí několik desítek fotografů, takže umožňuje poměrně dobrý přehled o tom, kdo fotí a co fotí. Loni jsem vernisáž nahrával a dával na web (TADY JE), letos jsem byl bohužel v Praze, ale naštěstí vše podstatné natočila Lenka Fojtíková, díky jí za to! Mimochodem, Lenka patří mezi letošní oceněné fotografy. Její syn loni vyhrál a letos měl autorskou výstavu ve Hvězdě. Moc se na výstavu těším, hned jak přijedu na SLovácku, zamířím na výstavu!

Tady je video od Lenky: 

 

 

A reportáž TV Slovácko...

 

Pokud jde o jednotlivé fotografy, jejich fotky, které poslali do soutěže, můžete najít TADY, doporučuju! Zatím jsem neměl čas projít všechny fotky podrobně, ale moc se na to těším a možná zkusím sepsat i nějaký svůj pocit... Jako vítěze vybrala porota fotografa Pavla Popelku, ředitele Muzea Jan Amose Komenského v Uherském Brodě, který vyhrál s fotkami z loňské Jízdy králů ve Skoronicích a z Dolních Bojanovic. 

TADY je článek o výstavě ze Slováckých novin ... 

TADY jsou fotky vítěze 

Určitě se zajděte na fotky podívat, nejlepší je vidět je naživo ve velkém prostoru!!! 

 

Pavel Popelka - Skoronice 2013

pěkné fotky 

 

 

Tito fotografové poslali na výstavu fotky:

 

Albert Gottwald

Aleš Duda

Alžběta Baniová

Alžběta Chalivopulosová

Aneta Jindrová A

ntonín Vlk

Bob Gajdoš

Bořek Žižlavský

Dušan Vala

Emil Kňazeje

František Baráček

František Blaha

František Elfmark

František Hanus

Hana Baroušová

Jakub Lukeš

Jan Hoferek

Jan Pohunek

Jana Hubená

Jaroslav Petřík

Jindřich Peřina

Jiří Jurásek

Jiří Jurča

Jiří Machálek

Jiří Rohel

Lenka Fojtíková

Ludmila Obdržálková

Lukáš Baroň

Lukáš Gajdoš

Lukáš Mach

Martin Hrouzek

Martina Hanusová

Michal Klein

Milan Zámečník

Pavel Popelka

Petr Karafiát

Petr Novosad

Petr Salinger

Petra Šiková

Radek Salaquarda

Radovan Studený

Robert Janda

Rostislav Pijáček

Štěpán Šupka

Veronika Borisová

Vladimír Kovařík

Zdeněk Skalička 

 

RB 

 

Ps. Tady jsem přidal ještě několik mých fotek z Jízdy králů ve Skoronicích. Vlastně až po vyhlášení výsledků soutěže, kdy mi kamarádka volala, že vyhrála fotka ze Skoronic,  jsem si uvědomil, že by možná mělo smysl si pořádně ony loňské fotky projít. Dřív jsem na to jaksi čas neměl, jsem typ člověka, který neustále spěchá a nemá čas se zastavovat - ti, kteří mě znají, by to zcela jistě (bohužel) podepsali.

Samozřejmě mě po vyhlášené vítězné fotky napadlo, že jsem mohl své fotky na výstavu poslat, trošku mě to i zamrzelo, ale nikdy jsem nikde své fotky neposílal, a z různých důvodů ani nemám nějak vztah k různým oficiálním akcím na Slovácku, kde se potkává více lidí, držím se spíše bokem.

Když jsem jednu fotku dal loni na internet a spisovatel Josef Holcman ze Skoronic mi volal, že je to skvělá fotka, kterou by rád někde dal, řekl jsem mu, ať zavolá právě panu Popelkovi, že tam fotil také, že jsme stáli při focení občas vedle sebe a bude mít asi lepší fotky. Pan Holcman se pak už neozval, takže jsem předpokládal, že pan Popelka měl skutečně lepší fotky, a já měl tak o důvod víc, proč fotky nedávat na výstavu. Myslím, že panu Popelkovi se skutečně podařiliy.

Loni jsem dal už navíc z této krásné akce videa (TADY jsou), což jsem považoval za nejdůležitější - věřím, že videa lidem přiblíží nádheru této tradice ve skoroňském provedení. To je ze všeho nejdůležitější, my fotografové (já se tedy ani za fotografa nepovažuju) nejsme téměř nijak důležití, nebýt toho, co nám zanechali předci, a nebýt těch, kteří na jejich tradice navazují, neměli bychom ani možnost žádnou fotku udělat. Ať žijí tedy živé tradice! Zároveň bychom si ale měli všichni fotografové říci - nebylo už těch fotek z folklóru až příliš? :)